Aktualności

Kampania ,,19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży” w Szkole Podstawowej im. Marii Krasickiej w Węglińcu.

W ciągu 19 dni w naszej szkole odbyło się wiele działań realizowanych w ramach kampanii. Były to miedzy innymi warsztaty, pogadanki dla uczniów, plakaty oraz prace plastyczne dotyczące problematyki przemocy przygotowywane przez uczniów. Pojawiły się gazetki o tematyce związanej z przemocą i krzywdzeniem dzieci oraz promujące Kampanię 19 Dni. W ramach zajęć z pedagogiem Elżbietą Chłopecką oraz wychowawcami klas uczniowie zapoznali się z definicją przemocy rówieśniczej oraz rodzajami przemocy. Poznali fakty i mity na temat przemocy, a także jej uwarunkowania i przyczyny powstawania.

Dnia 6 listopada odbył się koncert profilaktyczny „Czy słowem można zranić?!” dla uczniów klas VII i klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Węglińcu.
W dniu 15 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole ,,Pomarańczowy Dzień”, podczas którego uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy obsługi przyszli ubrani w odzież w pomarańczowym kolorze. Młodzież nosiła pomarańczowe wstążeczki, które są symbolem kampanii.
W ramach kampanii uczniowie klasy II b gimnazjum wraz z wychowawcą Grażyną Wiatrowską i pedagogiem szkolnym Katarzyną Szymczak przygotowują spektakl profilaktyczny „Wznieś serce nad zło”, którego premiera dla społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości odbędzie się 8 grudnia. Przygotowania już trwają.

Katarzyna Szymczak

Skip to content