Mimo niesprzyjającej pogody, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegu na orientację zorganizowanym w Zielonce. Impreza „Mikołaj biega z mapąmiała na celu popularyzację biegów, jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Na starcie trzyosobowe zespoły uczniów z gminnych szkół podstawowych otrzymały mapę terenu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, na których swoją obecność potwierdzali za pomocą specjalnego dziurkacza. Każdy kasownik miał niepowtarzalny układ dziurek, co pozwoliło na dokładną weryfikację, po dotarciu na metę. W razie problemów uczestnicy mogli liczyć na pomoc żołnierzy znajdujących się przy punktach kontrolnych. Zmęczeni, mokrzy, często ubrudzeni błotem, ale z uśmiechami na twarzy uczniowie docierali na metę, na której byli witani przez Mikołajów z koszami pełnymi słodyczy i złote medale 🙂 Na świetlicy czekał na nich pyszny, ciepły posiłek przygotowany przez Panią Sołtys Wandę Batog wraz z mieszkańcami Zielonki.

Ogromny wysiłek naszych uczniów nie poszedł na marne- dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Węglińcu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji, a gimnazjaliści drugie.

Serdecznie podziękowania za wspaniałą zabawę dla głównego organizatora, trenera UKS Olimpia Tomasza Szymańskiego oraz dla żołnierzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej Świętoszów: st. chor. szt. Mariusza Plesińskiego, st. szer. Mariusza Sitnickiego, szer. Pawła Golinowskiego i szer. Michała Kalaty za przygotowanie tras biegu oraz czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję biegu 🙂