Aktualności, Realizowane projekty

Let’s meet- my home, school and hobbies-projekt eTwinning

W ostatni czwartek 11.01.2018r. zakończyliśmy międzyszkolny projekt eTwinningowy realizowany ze Szkołą Podstawową w Mokrzeszowie.

Udział w projekcie brali uczniowie: Emilia Kot, Julia Tronina, Aleksandra Zdunek, Oliwia Dziekońska, Weronika Suszek i Adrian Charytaniak z klasy Va, a pomysłodawcą i koordynatorem była nauczycielką języka angielskiego- Joanna Adamczyk

O projekcie

Zadaniem uczniów było nagranie filmików o sobie w języku angielskim- pokazali w nich swój dom, szkołę i opowiadali o zainteresowaniach. Następnie filmiki były udostępnione szkole partnerskiej. Ostatecznie uczniowie spotkali się online na Skype i zadawali sobie pytania po angielsku. Podczas lekcji online został wykorzystany nasz nowy ekran dotykowy.

Cele projektu

Umiejętność ICT
– uczniowie nauczyli się nagrywać filmiki
– uczniowie nauczyli się edytować filmiki, wstawiać dźwięk

Język Obcy
– uczniowie poprawili komunikację w j. angielskim w szczególności słownictwo związane z działami: Dom, Szkoła, Człowiek, Zainteresowania
– w j. angielskim umieją poprawnie zadać pytania o zainteresowania, dom, szkołę

Inne:
-uczniowie poprawili umiejętność pracy w grupie podczas nagrywania filmików- jedna osoba nagrywa, aktor opisuje swoje życie.

 

Postęp działań

Wrzesień 2017- Nabór uczniów do projektu, przedstawienie celów projektu.
Październik 2017- Uczniowie zapisuję informacje o sobie, swojej szkole, rodzinie. Nauczyciel pomaga redagować i sprawdza. Uczniowie uczą się tekstów.
Listopad 2017- Uczniowie nagrywają filmiki i edytują je.
Grudzień 2017- Wymiana filmików pomiędzy szkołami partnerskimi.
Styczeń 2018- Lekcja online za pomocą wideokonferencji podczas której uczniowie zadają pytania kolegom ze szkoły partnerskiej.
Styczeń 2018- Podsumowanie i ewaluacja projektu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z działań uczniów.

Skip to content