Aktualności, Sukcesy

Siatkarski marzec 2018

Przez cały marzec uczniowie SP w Węglińcu startowali w Igrzyskach Dzieci w Minisiatkówce.Po zwycięskich meczach powiatowych nasze „trójki siatkarskie” z klasy 5 reprezentowały powiat zgorzelecki w finałach strefy jeleniogórskiej, gdzie występują najlepsze drużyny z całego regionu; m.in. z Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Smolnika, Karpacza, Bolesławca, Pisarzowic. Nasze dziewczęta zajęły 4, a chłopcy 5 miejsce.
Następnie do zmagań sportowych przystąpili uczniowie klas 6; dziewczynki zajęły 5, a chłopcy 3 miejsce. Siatkarskie zmagania zakończyli najmłodsi, czyli czwartoklasiści. Aby wyłonić najlepsze grupy z gminy rozegraliśmy mecze w kategorii dziewcząt i na rozgrywki powiatowe pojechały szkoły z Czerwonej Wody i Węglińca. Ostatecznie w „siatkarskich dwójkach” zajmujemy 5 miejsce, plasując się pośrodku tabeli.
Małym szkołom trudno jest rywalizować z dużymi placówkami, dlatego bardzo cieszy fakt, że nasi uczniowie znajdują się w czołówce lub środku tabeli wyników rywalizacji sportowej powiatu.

Alina Kołodziejczak

Skip to content