Aktualności

Wycieczka klas 3 gimnazjum do Krakowa i okolic

Obie klasy 3 gimnazjum zdecydowały, że na ostatnią wspólną wycieczkę wybiorą się do Krakowa. Wycieczka była pełna wrażeń; od wesołych po wizycie w Energylandii, do pełnych smutku po zwiedzeniu Obozów Koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince. Oto wrażenia spisane przez klasy 3.

(3A) Kilka dni temu wróciliśmy z wycieczki do Krakowa, Zatora i Oświęcimia. Pierwszego dnia wspaniale bawiliśmy się w Energylandii, czyli parku rozrywki w Zatorze. Byliśmy na wodnych atrakcjach, rollercosterach i pokazie kaskaderskim. Nie skorzystaliśmy z wszystkich atrakcji, gdyż jest ich bardzo wiele, ale i tak byliśmy bardzo zadowoleni.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy zabytki pięknego Krakowa, w tym Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, Drogę Królewską i Wawel. Odwiedziliśmy też smoka Wawelskiego.

Ostatnim punktem wycieczki był Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Wszyscy byliśmy wstrząśnięci ogromem zła, jakie tam się wydarzyło.

Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu wrażeń. Będziemy chętnie wracać do niej wspomnieniami.

Klasa 3A z wychowawcą

(3B) Razem z klasą 3a wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Krakowa i okolic. Pierwszym celem wyjazdu była Energylandia w Zatorze. Było tam wiele atrakcji dla młodszych i starszych. Każdy wybrał to, co najbardziej mu odpowiadało, np. Formuła1, Watercoster, Rolercoster Mayan, itp.

Następnego dnia od rana zwiedzaliśmy Kraków. Byliśmy na Starym Mieście, na Wawelu, nad Wisłą oraz u smoka.

Po południu wyjechaliśmy do Oświęcimia. W skupieniu zwiedzaliśmy obóz Auschwitz – Birkenau. Widzieliśmy baraki, komory gazowe oraz piece krematoryjne. Wszyscy byliśmy wstrząśnięci tragedią, która miała tam miejsce.

Nasz wyjazd był bardzo udany i na długo pozostanie w pamięci.

Klasa 3B z wychowawcą

Skip to content