Aktualności

Zator – Kraków – Wieliczka – wycieczka klas 2ab Gim i 7a SP.

Uczniowie klas 2ab Gim oraz 7a SP 10 -11 maja 2018 roku odbyli wspólną wycieczkę, podczas której spędzali miło czas w Rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze, zwiedzali zabytki Krakowa oraz przeszli podziemną trasę  Kopalni Soli w Wieliczce. Oto wrażenia z wycieczki spisane przez uczniów.

Dziesiątego maja wyjechaliśmy na wycieczkę bogatą w różnorodne atrakcje. Zaczęliśmy od długo wyczekiwanego przez nas parku rozrywki „Energylandia”, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Przechodząc przez bramki wejściowe znaleźliśmy się jakby w innym wymiarze, gdzie unosił się bajkowy klimat. Podczas spędzonych tam prawie czterech godzin zdążyliśmy wybawić się na atrakcjach najbardziej ekstremalnych (takich jak np. „MAYAN”) oraz wodnych, z których obowiązkowo wyszliśmy mokrzy.
Po czasie przebytym w Zatorze wyruszyliśmy w kierunku Krakowa, aby zakwaterować się w hotelu „Żaczek”. W godzinach wieczornych, po zjedzeniu smacznego posiłku, udaliśmy się na zwiedzanie Krakowa. Nocną porą to miasto tętni życiem i jest jeszcze piękniejsze. Obejrzeliśmy kościół Mariacki oraz Sukiennice, których wygląd i majestat zapierał dech w piersi. Na krakowskim rynku nie zabrakło wszelakich artystów, których występy umilały nam spacer. Nie obyło się też bez przerwy na lody. Po przechadzce byliśmy bardzo zmęczeni, więc szybko poszliśmy spać.
Następnego dnia ponownie zwiedzaliśmy Kraków, tym razem jednak dokładniej i w  obecności pani przewodniczki. Dzięki niej dowiedzieliśmy się więcej o najważniejszych zabytkach tego miasta takich jak Muzeum Narodowe, Sukiennice, Wawel, kościół Mariacki, Rynek Główny, pomnik Adama Mickiewicza. Będąc nad Wisłą odwiedziliśmy smoka wawelskiego, a następnie pojechaliśmy do Wieliczki. Aby dotrzeć do zjawiskowej kopalni, musieliśmy pokonać blisko 400 schodów, jednak dla takich widoków nasz wysiłek nie poszedł na marne. W kaplicy św. Kingi oglądaliśmy grę świateł podczas przedstawienia z jej udziałem. Oprócz tego przewodnik oprowadził nas przez różne zakamarki, opowiadając  o odbywających się tutaj kuracjach oraz historii danego miejsca. Naszą uwagę niewątpliwie zwróciła przepiękna sala balowa, gdzie wisiały majestatyczne żyrandole z kryształów soli. To właśnie tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Po nim niestety zbliżał się kres naszego wyjazdu. Obejrzeliśmy jeszcze film w 5D, a następnie windą ze 135 metrów pod ziemią w mniej niż minutę znaleźliśmy się na powierzchni. Szkoda, że Wieliczka była ostatnim punktem naszej podróży.
Cała wyprawa była bardzo udana, dla niektórych z nas była to niewątpliwie przygoda życia, która była przepełniona niezapomnianymi wrażeniami, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni naszym wychowawcom.
Uczniowie klasy II a: Weronika Zator, Oliwer Żabiński.
Wychowawca: Iwona Tryka.
Skip to content