Aktualności

Ponad dwadzieścia tysięcy kibiców

Ponad dwadzieścia tysięcy kibiców ( wśród których znalazła się 19. osobowa grupa z naszej szkoły) było świadkami wspaniałego święta lekkoatletycznego – 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego.

Na przepięknym Stadionie Śląskim mogliśmy podziwiać czołowych polskich i zagranicznych sportowców. W Chorzowie zobaczyliśmy aż 54 medalistów igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata. Na długo w naszej pamięci zapisze się pełen emocji bieg kobiet na 400 m, w którym Justyna Święty-Ersetic sprawiła ogromną niespodziankę pokonując największą gwiazdę zawodów – Amerykankę Allyson Felix, 6-krotną mistrzynię olimpijską i 11-krotną mistrzynię świata. Pobyt na Stadionie Śląskim pokazał nam, że lekkoatletyka jest piękna i wyjątkowa i nie bez powodu nazywamy ją „królową sportu”.
Janusz Kusociński, pseud. Kusy – to wybitny polski lekkoatleta, złoty medalista olimpijski z Los Angeles w biegu na 10 000 m, srebrny medalista pierwszych mistrzostw Europy na dystansie 5000 m. Wielokrotny mistrz oraz rekordzista Polski w biegach średnich i długich. W czasie II wojny światowej został aresztowany i torturowany przez Gestapo. Zginął rozstrzelany przez Niemców w pobliżu Palmir w Puszczy Kampinoskiej.

Roman Smętek

Skip to content