Aktualności

„Na Olimpie” – otrzęsiny uczniów klas czwartych

W piątek 28 września 2018 r. odbyły się otrzęsiny trzech klas IV szkoły podstawowej, przygotowane przez uczniów klas III gimnazjum wraz z wychowawcami. Tematyką tegorocznych otrzęsin była mitologia grecka. Uczniowie klasy III B Emilia Szymczak i Dawid Domaradzki przeprowadzili czwartoklasistów przez serię ciekawych, zabawnych i bardzo emocjonujących zadań. Każda konkurencja była oceniana przez jednego z olimpijskich bogów, zasiadających na tronach w pięknych szatach oraz wieńcach laurowych na głowach.
Pierwszym zadaniem był „Pokaz mody antycznej”. Uczniowie klas IV w takt greckiej muzyki zaprezentowali widowni swoje przebranie, rodem ze starożytnej Grecji oraz motto klasowe. Afrodyta (Ania Zasańska), bogini piękna była pod wrażeniem strojów i oceniła każdą z klas na maksymalną ilość punktów. W następnym wyzwaniu „Mądra głowa” nasi uczestnicy musieli wykazać się znajomością orografii oraz polskich przysłów. Pod czujnym okiem Ateny (Aleksandra Janaszak) oraz Hadesa (Adam Tyniec) uczniowie rozwiązywali zadania, a dzięki ogromnemu kibicowaniu kolegów i ich małym podpowiedziom świetnie sobie dali radę. Nie mało emocji wzbudziła konkurencja „Słodka Przekąska”, w której największy łasuch klasowy miał szybko zjeść pączka. Konkurencję ocenił bóg przyjemności i zabawy Dionizos czyli Alexander Olko. Kolejne wyzwanie wymagało od czwartoklasistów nie lada siły fizycznej. Trzech uczniów z każdej klasy ścigało się na kocykach , pod czujnym okiem boga Herkulesa (Michał Bogacz). Okrzykom widowni zagrzewającym do walki nie było końca. Piąte zadanie sprawdzało zdolności manualne naszych żaków. Apollo – bóg słońca i sztuki (Adam Kiejza) musiał ocenić, czy uczestnicy umieją narysować meander grecki. Także przy tej konkurencji wszyscy uczniowie klas otoczyli swojego zawodnika i mocno mu kibicowali w szybkim i dokładnym wykonaniu zadania. Ostatnim elementem testu był taniec grecki „Zorba”, który oceniła muza tańca Terpsychora (Kornelia Sabat). Uczniowie klas czwartych powtarzali kroki prowadzących , było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
Na koniec po przeliczeniu wszystkich punktów spisywanych skrupulatnie przez Hadesa i naradzie wszystkich bogów, głos zabrał władca ziemi i nieba Zeus gromowładny (Bartek Wojciechowski) i jego żona Hera (Gabrysia Jaworska). Sędziowie uznali naszych żaków godnych miana ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Krasickiej w Węglińcu i wręczyli im pamiątkowe dyplomy. Zakończeniem uroczystości było wspólne zdjęcie bogów Olimpu z uczniami klas czwartych.

uczennica klasy 3B
Emilia Szymczak

Skip to content