Aktualności, Sukcesy

Uczennice naszej szkoły Laureatkami XIII Powiatowego Konkursu „Wiedzy o HIV/AIDS”

22. marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs „Wiedzy o HIV/AIDS”, którego organizatorami od 13 lat są: Szkoła Podstawowa w Węglińcu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zgorzelcu.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 11 szkół podstawowych z powiatu zgorzeleckiego.
W tym roku młodzież zmierzyła się z testem złożonym z 26 pytań zamkniętych i 11 pytań otwartych – 17 pytań prawda- fałsz, przygotowanym przez Panią Grażynę Niedzielę z PSSE w Zgorzelcu. Podczas sprawdzania testów przez Komisję uczestnicy konkursu obejrzeli spektakl profilaktyczny, przygotowany przez uczniów klasy 3 B gimnazjum SP w Węglińcu pt. „Ostatnie Pożegnanie Znanego Rockmana”. Widzowie m.in. Dyrektor PSSE w Zgorzelcu Pan Andrzej Kellner oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Pan Dominik Matelski byli pod ogromnym wrażeniem występu uczniów, nagradzając ich gorącymi brawami.

Komisja Konkursowa przed ogłoszeniem wyników podkreśliła wysoki poziom wiedzy uczestników.
Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Aleksandra Majocha – Szkoła Podstawowa w Jerzmankach;
II miejsce: Gabriela Jaworska – Szkoła Podstawowa w Węglińcu;
III miejsce: Wiktoria Gorgolik – Szkoła Podstawowa w Zawidowie.

Przyznano także 5 wyróżnień:
Emilia Wielewis – Szkoła Podstawowa w Węglińcu;
Kamila Cepowska – Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu;
Wiktoria Bancerz – Szkoła Podstawowa w Zawidowie;
Michał Lisicki – Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu;
Weronika Nieścierowicz – Szkoła Podstawowa w Jerzmankach;

Nagrody wręczyli: Dyrektor PSSE w Zgorzelcu Pan Andrzej Kellner, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Pan Dominik Matelski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Węglińcu Pani Sylwia Salas, Pani Grażyna Niedziela z Działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w PSSE w Zgorzelcu, Pani Grażyna Wiatrowska – nauczyciel biologii w Szkole Podstawowej w Węglińcu oraz Pani Katarzyna Szymczak – pedagog w Szkole Podstawowej w Węglińcu.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i cenne nagrody (głośnik JBL, słuchawki JBL, powerbank, mysz USB, pendrive 64gb) ufundowane przez: Burmistrza Miasta Zgorzelec, M-GOPS w Węglińcu, Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec oraz Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Węglińcu
Serdecznie dziękujemy sponsorom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie konkursu.

Koordynator konkursu
Grażyna Wiatrowska

Skip to content