Aktualności, Aktualności EW

Poszukiwanie Polskiej Flagi

Środa 30. kwietnia była dla uczniów klas 0 – III dniem niezwykle interesujących poszukiwań. Dzieci naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły w Starym Węglińcu poszukiwały Polskiej Flagi! Rozpoczęty uroczystym apelem dzień obfitował w wiele ciekawych zadań.

Dzieci pochwaliły się doskonałą znajomością hymnu. Pięknie recytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka”. Na kanwie jego treści zostały ułożone puzzle ukazujące godło państwowe. W klasach przybliżone zostały ciekawe informacje dotyczące świąt majowych. Szczególny akcent w ich przekazie skierowany został na Święto Polskiej Flagi – 2. maja oraz na Święto Uchwalenia Konstytucji 3. Maja. Następnie zespoły podzielone na grupy i zaopatrzone w specjalne białe mapy, wyruszyły na poszukiwanie Polskiej Flagi. Pierwszą odnalazły na Skwerze Podolskim. Tam też odnaleziono wskazówki  do dalszych poszukiwań. Kolejne, tym razem czerwone mapy były zapisane … serdecznym atramentem! Szyfry i wskazówki potrafiły odczytać tylko nauczycielki. Za ich więc wskazaniami dzieci wędrowały, by w finale odszukać Polską Flagę, która ukryta była w Szkolnej Izbie Pamięci. Następnie nasi młodzi poszukiwacze dzieląc się flagą,  dumni, pobiegli z nią na placu szkolnym.

Dzień pełen wrażeń. Nauka przez aktywną zabawę. Kolejny radosny dzień w szkole, miejscu, które kształtuje umiłowanie Ojczyzny!

Dokumentację fotograficzną wykonała pani Beata Kutrowska.

Nauczycielki klas 0 – 3

 

Skip to content