Aktualności, Sukcesy

Emilia Szymczak wygrywa powiatowy konkurs z j. angielskiego

Dnia 24 maja bieżącego roku odbył się konkurs „Spelling Competition”. Reprezentantami naszej szkoły był Adam Tyniec oraz ja, Emilia Szymczak, a nasza opiekunką była Pani Teresa Kozłowska. Udaliśmy się pociągiem na konkurs, który odbywał się w Gimnazjum nr  2 w Zgorzelcu.

Pierwsza częścią konkursu było dyktando w języku angielskim. Osobiście uważam, że samo dyktando było ciekawe i dobre, jednak nie było czytane tak powoli i wyraźnie jak dyktanda w języku polskim. Mimo wszystko byłam zadowolona z pierwszej części konkursu. Po ogłoszeniu wyników tej części nastąpiła druga, czyli literowanie w języku angielskim, zakwalifikowaliśmy się do niej wspólnie z Adamem.  Zostaliśmy posadzeni i zapraszani po kolei na środek przed jury. Czytano nam słowo (najpierw 3 literowe, później były coraz dłuższe aż do 8 literowych) i mogliśmy poprosić o jego definicję. Mieliśmy także jedno koło ratunkowe. Mimo że obawiałam się tej części okazała się ona wyjątkowo łatwa i przyjemna. Uczniowie po kolei odpadali, aż została tylko jedna osoba.

Po zestawieniu wyników obu części konkursu ogłoszono wyniki oraz rozdano nagrody. Pomimo mojej początkowej niechęci do wyjazdu na ten konkurs bardzo się ucieszyłam z wygranej oraz nagród.

Emilia Szymczak
3b

 

Skip to content