Aktualności

Konkurs „List do taty” i wizyta senatora RP

smart

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie „List do taty”. Organizatorem konkursu był Senat RP, a zaproszenie wystosował senator Rafał Ślusarz.


Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie dojrzałego i odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata i która może mieć formę listu do ojca. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Nagrody w konkursie mają charakter rzeczowy, a ich wręczenie odbywa się w Warszawie.
Pan senator przybył do naszej szkoły, by osobiście podziękować uczniom i nauczycielom za udział w konkursie oraz wręczyć dyplomy i nagrody w postaci powerbanków. W naszej szkole w konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 5a, 5b, 6a i 6b. Nie zajęliśmy czołowych miejsc, ale cieszymy się z samego udziału i będziemy czekać na kolejną edycję konkursu.

Organizatorzy: Jolanta Binder, Sława Borodzicz, Joanna Borejko, Janusz Borejko
Uczestnicy: Maja Hadryś, Olga Drankiewicz, Dawid Nowak, Borys Tokarski, Kornel Zaręba, Gracjan Sroka, Malwina Szafrańska, Zuzanna Majewicz, Hubert Burak, Dominika Galla, Martyna Kowalska, Adrianna Zaręba, Kacper Hadryś, Julia Fras, Zofia Witkowska, Oliwia Ząbkowska

Skip to content