Aktualności, Samorząd Szkolny

Wyjście członków SU na sesję Rady Miasta

Dnia 24 października członkowie Samorządu Uczniowskiego  uczestniczyli w obradach sesji Rady Miejskiej.

Jako obserwatorzy bacznie przyglądaliśmy się pracy profesjonalnego Samorządu. Dowiedzieliśmy się wiele o sprawach bieżących w naszej małej Ojczyźnie: m.in. powodach  dla których opłaty za wywóz śmieci zostały podniesione, bieżących problemach w gminie jak i najnowszych inwestycjach. Co ciekawe dowiedzieliśmy się, że stacja PKP zostanie odremontowana i planowane jest w niej kino! Ta wiadomość wywarła na nas ogromne wrażenie.

Podczas obrad wnioskowaliśmy o utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta.  Członkowie Rady wyrazili zaciekawienie tematem i poproszono komisję socjalną o przeanalizowanie tej kwestii. Bardzo się ucieszyliśmy z pozytywnego odzewu Radnych. Zostaliśmy także zapytani o pracę MGOK na rzecz dzieci i młodzieży, zauważyliśmy realne  zainteresowanie naszym zdaniem.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Mariuszowi Wieczorkowi, który przyjął nas bardzo serdecznie, podczas sesji podchodził do nas i wyjaśniał niezrozumiałe dla nas sprawy, a także pokazał nam „od kuchni” jak wygląda praca burmistrza. Na koniec chcę dodać ze mam nadzieję na dalszą współpracę z Radą Miejską, Panem Burmistrzem i realizacje naszych wspólnych projektów oraz chciałbym serdecznie podziękować Radzie Miejskiej za tak miłe przyjęcie.

~ Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Bartosz Szymczak

 

Adrian Charytaniak: Mi najbardziej podobało się jak Pan Burmistrz podchodził do nas i tłumaczył o co chodzi jak mieliśmy z czymś wątpliwości, oprowadzenie po gabinecie i ogólnie cały klimat tej sesji która mnie pozytywnie zaskoczyła tym, że była bardzo dobrze i sprawnie zorganizowana, a jednocześnie bez chaosu każdy mógł zabrać głos.

 Patryk Blatkiewicz: Mi się podobało, że pan Burmistrz i Pan Piechota podchodzili do nas i tłumaczyli nam co się będzie działo za chwilę i dlaczego takie są procedury. Nie czuliśmy się tylko jak obserwatorzy, lecz jako uczniowie, którzy mają możliwość nauczyć się jak pracować w Samorządzie lokalnym.

Kacper Proć: Głosowania poprzez aplikację wydaje się świetną sprawą, byłem zaskoczony otwartością i uśmiechem z jakimi się spotkaliśmy!

Ola Zdunek: Najbardziej podobała mi się otwartość ludzi z Samorządu, miło było patrzeć jak dyskutują na różne ważne tematy.

Adrianna Zaręba: Jestem bardzo zadowolona, że mogliśmy zobaczyć jak to jest pracować w takim miejscu i poznać wiele różnych ciekawych planów i ludzi.

 

Kalina Czechowska:Jestem pozytywnie zaskoczona tym, że pan Burmistrz poświęcał nam czas na tłumaczenie troszkę niezrozumiałych dla nas treści. Rada była otwarta na nasze propozycje. Zdziwiło mnie też to w jakiej zgodzie ze sobą pracowali, choć bywały chwile w których nie wszyscy się ze sobą zgadzali.

Podczas sesji dostaliśmy również zadanie, a mianowicie mamy dostarczyć realne pomysły na rozwinięcie oferty zajęć dla młodzieży w WCK. Także prosimy wszystkich naszych Uczniów o przeanalizowanie tej kwestii i przekazanie swoich pomysłów Kalinie Czechowskiej i Klarze Stankiewicz.

Ze spotkania z panem Burmistrzem wyszliśmy również z jedną niespodzianką, ale o tym więcej już niebawem…

Skip to content