Aktualności, Samorząd Szkolny

Ranking klas -Listopad

W tym miesiącu troszkę zmieniamy zasady gry.
Nie zbieramy makulatury i nakrętek(będziemy zbierać je dopiero w styczniu).

1. Gazetka klasowa –19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

więcej info

Ocenie podlegają:
-ogólny wyraz artystyczny, estetyka
-wartość edukacyjna

2. 19 listopada również ubieramy się na pomarańczowo. Na wybranej lekcji
p. pedagog wraz z Olą Zdunek przejdzą po klasach i zliczą ile osób jest ubranych na pomarańczowo w stosunku do liczby osób obecnych tego dnia.

3. Wciąż zbieramy karmę dla Schroniska w Dłuzynie
– karmę dla psów i kotów-tylko mokra! może być specjalistyczna,
– koce, ręczniki, stara pościel (poszwy, poszewki),
– akcesoria dla zwierząt: smycze (minimum 2m.), obroże(zwłaszcza dla średnich i dużych psów)

Wychowawcy lub przewodniczący klas są proszeni o doręczenie wypełnionego druku do p. Adamczyk do 2 grudnia(druki dostępne u p. Paturej)

5. Nie spóźniamy się na lekcje- klasa dostaje punkty wg rankingu najmniejszej liczby spóźnień.

6. W listopadzie odbędzie się również konkurs online na najbardziej uczciwego ucznia lub uczennicę. Proszę wychowawców lub przewodniczących klas o złożenie propozycji po jednej osobie z każdej klasy do Kaliny Czechowskiej do 15.11.2019r.

7. Punkty za szkolne i powiatowe konkursy zostaną przyznane na podstawie artykułów ze strony spwegliniec.pl

8. Nowość w tym miesiącu to akcja Śniadanie daje moc– każda klasa ma za zadanie na lekcji wychowawczej przeprowadzić lekcję pod tytułem „Czy zdrowe śniadanie naprawdę daje moc?” Podczas tej lekcji uczniowie wraz z wychowawca zrobią i spożyją zdrowe śniadanie i przygotują relacje fotograficzną- pięć zdjęć. Zdjęcia proszę przekazać Bartkowi Szymczakowi(do 26.11), który przekaże ją pani pielęgniarce, pani dyrektor i pani Wiatrowskiej do oceny.
Oceniane będą:
-dobre pomysły na zdrowe i szybkie śniadanie
-zawartość cukru
-urozmaicenie posiłków
-zbilansowana dieta

Przypominamy jednocześnie, że obowiązuje nowa piramida żywienia

9. Kolejna nowość to Dzień owocowo-Warzywny. Ten pomysł podsunęła nam pani Wiatrowska przeglądając lokalne akcje innych SU. I my uważamy, że jest to ciekawa sprawa. Ale spokojnie o co chodzi…już wyjaśniamy- w każdym miesiącu będzie wyznaczony jeden dzień- w tym miesiącu jest to piątek 22 listopada, kiedy wszyscy uczniowie przynoszą do szkoły owoc lub warzywo. W listopadzie będzie to i JABŁKO, i ORZECH! Trzeba mieć tyle jabłek i orzechów ilu jest uczniów w klasie!Tego dnia na pierwszej lekcji Bartek Szymczak i Kalina Czechowska przejdą po klasach i sprawdzą liczbę jabłek i orzechów w stosunku do obecnych tego dnia osób.

10. Pani Sława Borodzicz natomiast podsunęła nam pomysł dotyczący kultury osobistej klas.Tylko zastanawialiśmy się jak można by to ocenić, więc postanowiliśmy dać wszystkim pracownikom szkoły(nauczycielom, paniom sekretarkom, pracownikom obsługi) po jednym punkcie dodatnim i jednym ujemnym. Wszystkie głosy, które spłyną do p. Adamczyk poprzez wiadomość na dzienniku lub do Kacpra Proć do końca listopada zostaną podliczone, jeśli pracownik szkoły nie wyśle wiadomości, bądź nie zgłosi swoich punktów do klas uznajemy, że nie przyznaje żadnych punktów. Nie można tez dawać żadnych punktów swojej klasie wychowawczej.

11. Mówiąc o kulturze i odpowiednim stroju postanowiliśmy docenić Wasze starania i również przyznać punkty w tej kategorii-UBIÓR GALOWY I KOTYLIONY Jak wiecie w piątek 8.11.2019 obchodzimy uroczystość odzyskania niepodległości, w tym dniu obowiązuje strój galowy i kotyliony. W piątek na 5 lekcji Kalina i Klarą przejdą po klasach i sprawdzą czy uczniowie posiadają strój galowy i kotyliony.

 

 

Nagroda dla wygranej klasy(co miesiąc) jest dzień bez pytania. Klasa wygrana zostanie ogłoszona najpóźniej 4 dni robocze od zakończenia miesiąca i ma 2 dni na zgłoszenie przez dziennik(poprzez wiadomość do pani dyrektor lub osobiście w sekretariacie) daty w tym miesiącu na ustalenie dnia bez sprawdzianów, kartkówek i pytania. Ważne, że w momencie zgłaszania konkretnego dnia- na ten dzień nie może być zapisany w dzienniku żaden sprawdzian.

 

Bardzo proszę wszystkich o współpracę, zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do kontaktu z członkami samorządu uczniowskiego w razie pytań.

Wiemy, że jest tych zadań dosyć sporo, ale postaramy się dać Wam odpocząć w grudniu!

 

 

Ciekawostka na grudzień:
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
17 grudnia w Dzień Otwarty odbędzie się kiermasz bożonarodzeniowy, do zakupienia będą ozdoby świąteczne.

 

Każda klasa zamiast gazetki szkolnej ma za zadanie wykonać stroik, bombki, lub inne ozdoby na choinkę (minimum 5, a maksimum 10 sztuk) przedmioty te(przy pomocy Rady Rodziców) zostaną wystawione na sprzedaż, a dochód zostanie przeznaczony na maskotkę szkoły i nagrody w konkursach organizowanych przez SU.

 

 

Skip to content