Aktualności, Aktualności EW, Edukacja wczesnoszkolna, Samorząd Szkolny

Akcja „Psu na budę”- drugi wyjazd!

Dnia 8 listopada w godzinach popołudniowych reprezentacja Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Ola Zdunek,
Kalina Czechowska,
Karolina Mazurek,
Kacper Proć,
Patryk Blatkiewicz,

dołączyła do wycieczki organizowanej przez panią Gosię Paturej (inicjatora całej akcji w naszej szkole) udała się do Schroniska w Dłużynie Górnej w celu przekazania zebranych darów w ramach akcji Psu na Budę. Przypominamy ze w tym miesiącu całą szkołą zebraliśmy ponad 281 kg karmy i 59 kocy! Akcja się nie kończy i zbieramy dalej! Oto wypowiedzi naszych kolegów i koleżanek:

„Celem wizyty w schronisku było zawiezienie karmy, a także zaobserwowania jak wygląda życie tamtejszych czworonogich mieszkańców. Najbardziej podobało mi się, że mogliśmy się z nimi spędzić chwilę czasu; pobawić się, wyjść na spacer oraz okazać im trochę czułości. Pies z którym miałam przyjemność spacerować był bardzo miły i energiczny.” ~ Karolina Mazurek

„Na początku atmosfera była nieco przygnębiająca, niektórym nawet zakręciła się łezka w oku. Jednak już po chwili okazało się, że w schronisku jest bardzo przyjaźnie. Poszliśmy z pieskami na spacer i spędziliśmy z nimi świetnie czas. Można zauważyć, że ludzie, którzy tam pracują (choć zabrzmi to banalnie) – kochają to co robią.”
~ Kalina Czechowska

„Najbardziej podobały mi się spacery z pieskami, byliśmy podzieleni na 5 grup, które opiekowały się jednym pieskiem.” ~ Patryk Blatkiewicz

Jeszcze raz w imieniu wszystkich uczniów chciałbym podziękować za tak miłe przyjęcie i mam nadzieję na kontynuację tej jakże owocnej współpracy.
IDZ Schronisko Dłużyna Górna SP w Węglińcu

 

Skip to content