Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości 2019

„Z piosenką do wolności” –  pod tym hasłem rozpoczęły się w naszej szkole uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Na spotkaniu byli obecni Burmistrz oraz przedstawiciele Rady Gminy i Miasta Węgliniec. Nie zabrakło też emerytowanych pracowników szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia okolicznościowego Pani Dyrektor, po czym „ster” przejęli muzycy z Filharmonii w Jeleniej Górze. Przy akompaniamencie dźwięków muzyki, wspólnie śpiewaliśmy piosenki o tematyce patriotycznej. Jednak największą furorę zrobiła możliwość zatańczenia Poloneza przez najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy zostali nagrodzeni burzliwymi brawami.

W dowód wdzięczności za wspaniały koncert,  „zerówkowicze” zrewanżowali się piosenką a cappella, za co i oni otrzymali gromkie brawa od publiczności i samych artystów.

Po krótkiej przerwie, wraz z zaproszonymi gośćmi, w biało – czerwonym korowodzie ruszyliśmy ulicami Węglińca. Zwieńczeniem tego przemarszu było wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” równo o godzinie 1111.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele klas oraz goście udali się na ulicę Józefa Piłsudskiego. Tam przystroili rosnące wzdłuż niej drzewa w biało czerwone szarfy.

Ten dzień z pewnością zapadnie wszystkim w pamięć.

 

 

Skip to content