Aktualności, Biblioteka

Narodowe Święto Niepodległości 2021

Narodowe Święto Niepodległości – jak obchodzimy 11 listopada ?

Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach w tym terminie odbywają się specjalne defilady, które prowadzone są przez główne ulice. Ponadto w święto organizowane są także koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne piosenki, wykłady tematyczne czy inscenizacje historyczne.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli świętowanie 10 listopada br. odśpiewaniem hymnu przy pomniku „W hołdzie Powstańcom, Żołnierzom i Wszystkim Poległym za wolność naszej Ojczyzny na wszystkich frontach świata i tym, dla których Polska była zawsze najwyższą wartością”. Towarzyszył nam Burmistrz Gminy i Miasta pan Mariusz Wieczorek, urzędnicy, dyrektorzy, rodzice, nauczyciele i mieszkańcy Węglińca. Uczniowie klasy II przedstawili krótki montaż artystyczny o tematyce patriotycznej. Kolejnym punktem obchodów było spotkanie przygotowane przez uczniów klas VII i VIII w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Starsi koledzy przedstawili nam montaż słowno – wokalny pt. „Droga do wolności”. Poznawaliśmy tajniki historii i ważne dla naszego kraju wydarzenia od XVIII do XX wieku. Uczniowie przypomnieli nam o powstaniach, zaborach i czasie odzyskania wolności. Wiedzę historyczną przeplatali piękną poezją lub piosenkami. To była piękna i wzruszająca lekcja patriotyzmu.

Organizatorzy: J.Binder, A.Borejko, J.Borejko, S.Borodzicz, A.Kołodziejczak, H.Zator – Frączek z uczniami klas 7a, 7b, 7c i 8a, 8b

Skip to content