Aktualności EW

Żyj bezpiecznie!

W poniedziałek 06.02.2023 r uczniowie Edukacji Wczesnoszkolnej uczestniczyli w pierwszych zajęciach warsztatowych promujących troskę o bezpieczeństwo własne oraz innych.  Ich animatorką była pani ratownik Joanna Fink, mama Antka z klasy IIa. Uczniowie biorący czynny udział w zajęciach dokonywali zgłoszeń, dzwoniąc pod znane im dobrze numery alarmowe. Prowadzili na żywo rozmowy z dyżurnymi służb medycznych, straży pożarnej oraz policji.

Pani Asia wyjaśniła jak ważne jest dokonywanie zgłoszeń do ściśle odpowiadających za dane zdarzenie służb. Znany wszystkim numer 112 został szczegółowo zinterpretowany. Uruchamia on aktywne wsparcie wszystkich trzech służb. Zatem, gdy np. zgłaszamy, że w szkole kolega złamał rękę to powinniśmy dzwonić na nr 999 wzywając na pomoc Państwowe Ratownictwo Medyczne, gdyż w tym przypadku pomoc Straży Pożarnej czy Policji jest zbędna. Niezwykłe zaciekawienie i aktywność dzieci wywołał temat pomocy w nagłym zatrzymaniu krążenia. Fantomy szkoleniowe, defibrylator były eksploatowane „na maksa”. Cenne informacje, profesjonalny instruktaż, to lekcja, którą zapamiętają nie tylko dzieci, ale też dorośli uczestnicy spotkania. Na koniec szybka instrukcja opatrywania ran. Przy tych działaniach było dużo twórczej zabawy.

Dzisiejsze zajęcia były pierwszymi,  które rozpoczęły zaplanowany cykl spotkań pod hasłem „ Żyj bezpiecznie”.  Bardzo dziękujemy pani ratownik za wielkie zaangażowanie i profesjonalizm w przekazie treści. Już po feriach kolejne spotkania tym razem w mniejszych grupach klasowych, by działania praktyczne mogły bardziej  utrwalać poznawaną wiedzę i umiejętności.

                                                                                                           Nauczycielki  EW

 

Skip to content