Aktualności EW

Święta majowe

„ Aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba wiedzieć, skąd się wyszło”

C.K. Norwid

       Słowa naszego poety pięknie ilustrują dbałość pokoleń o wartości , które wielowątkowo charakteryzują pojęcie patriotyzmu.

       W dniu dzisiejszym społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi mogła doświadczać kolejnych lekcji mówiących o tym, że temat przynależności, tożsamości i współtworzenia życia społecznego to też patriotyzm. To także dbałość o pamięć historyczną i symbole narodu, z którego się wywodzimy. Mogliśmy o tym usłyszeć podczas wprowadzenia do uroczystości , którego dokonała wicedyrektor Kamila Basarab. Również filharmonicy jeleniogórscy muzycznie i z komentarzami pogłębili naszą wiedzę w tym zakresie. Uroczyste przejście ulicami miasta w biało – czerwonym korowodzie dało świadectwo pamięci o ważnych dla naszego kraju świętach.  Wyśpiewane przez uczniów utwory „ Konstytucja 3 maja” oraz „Dziecięca Rota” przyczyniły się do głębszego przekazu istotnych dla nadchodzących świąt treści. Swoim wystąpieniem przy pomniku w parku burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek podsumował wszystkie te przekazy. Stwierdził, że są one istotne dla pamięci o przeszłości i stają się zadaniem dla nieustannego budowania przyszłości naszego narodu.  Zwieńczeniem dnia było spotkanie uczniów klas I – III z przedstawicielem IPN o/ Wrocław, dr Bartoszem Krukiem.

    Bogaty w wydarzenia dzień zapewne zostanie przez wielu zapamiętany i pomoże w rozumieniu tworzenia przyszłości bez zapominania o przeszłości.

Barbara Drozd

Skip to content