Aktualności, Aktualności EW

Wycieczka klas pierwszych do Lubina

Dnia 15.05. 2023 odbyła się wycieczka klas 1a i 1b do Lubina. Na początku udaliśmy się do Parku Wrocławskiego. Obserwowaliśmy tam  ptaki w ptaszarni, były to: pawie żurawie, bażanty głuszce, gęsi, łabędzie, kaczki, cietrzewie, sowy, bociany, orły, kruki, gołębie i inne. Podczas spaceru przez park obserwowaliśmy zwierzęta w mini – zoo. Były tam: osły, kucyki, kozy, owce, kury, indyki, króliki, krowy. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się modele dinozaurów: tyranozaura, triceratopsa, diplodoka, brachiozaura, iguanodona i innych. Wiele radości sprawił dzieciom pobyt i zabawa na huśtawkach, karuzelach i przeszkodach na placu zabaw. Był też czas na pamiątki, lody, watę, napoje.

Odwiedziliśmy też pobliski  McDonald’s, gdzie można było zauważyć potyczki matematyczne dzieci podczas zakupów. Następnie udaliśmy się do Parku Leśnego, w którym bawiliśmy się w drewnianym krokodylu i pokonywaliśmy przeszkody na innych urządzeniach.

Podczas powrotu obserwowaliśmy trasę wycieczki. Otrzymaliśmy karty wycieczki z testem o Lubinie, dinozaurach i zwierzętach.  Udzielanie odpowiedzi na pytania poszło dzieciom świetnie. W nagrodę  odbyło się też losowanie niespodzianki.

Wycieczka była udana i sprawiła wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy rodzicom za pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi podczas wycieczki.

Wychowawczynie klas I

Beata Kutrowska, Zofia Bencer

Skip to content