Zespół Szkół w Węglińcu - BIBLIOTEKA
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Spotkanie z Jakubem Poradą

Porada            Pewnie wielu zna dziennikarza Jakuba Poradę z telewizji TVN. 14 listopada 2016 r. przybył on do Węglińca i w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z nim. Jest on nie tylko dziennikarzem, ale też podróżnikiem. Zwiedził wiele ciekawych miejsc w Polsce, jak i za granicą.

Osoby, które uczestniczyły w spotkaniu, miały okazję usłyszeć o podróżach Pana Jakuba do Gruzji, Barcelony oraz o wyjazdach po Polsce, np. w Bieszczady. Dziennikarz mówił o tym, że nie trzeba być dobrze przygotowanym, aby przeżyć wspaniałe chwile podczas podróży. Na potwierdzenie swoich słów zaprezentował trzy krótkie filmy, ilustrujące jego wojaże. Wszyscy oglądali je w ciszy i z zaciekawieniem. Prowadzący zachęcał do odbycia choć jedynej takiej podróży.

Pan Jakub napisał też kilka książek, które warto przeczytać, a które można było nabyć na miejscu. Na koniec spotkania dziennikarz został nagrodzony dużymi brawami.

 

Żaneta Łukomska, kl.3b, SKPK

Szkolne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”

Szkolne czytanie powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” rozpoczęło roczną akcję, podczas której co miesiąc, podczas przerw będziemy wspólnie czytać wybrane książki. Tym razem powieść czytali uczniowie klasy 2a G.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym działaniu i prosimy o propozycje lektur.

galeria

Bibliotekarz

„Książki moich marzeń”

Biblioteka szkolna zaprasza do skorzystania z nowości książkowych zakupionych w ramach projektu „Książki moich marzeń”.

galeria

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z p. Marcinem Pałaszem

                9 grudnia nasza klasa została zaproszona do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z pisarzem, p. Marcinem Pałaszem.

                W drzwiach Biblioteki przywitał nas uśmiechnięty pan, który wcale nie wyglądał, jak znani z telewizji celebryci. Był średniego wzrostu, ubrany w dżinsy i trykotową koszulkę, na której był wizerunek Elfa.

                Bardzo szybko przekonaliśmy się, że ma olbrzymie poczucie humoru. Opowiadał nam zabawne historie ze swojego życia oraz z życia bohaterów swoich książek: opowieści z krainy potworów, Straszyć nie jest łatwo, Powrót do krainy potworów, Heca nie z tej Ziemi, Wakacje w wielkim mieście, Kosmiczna awantura, Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika, sposób na Elfa, Elf Wszechmogący, i wielu innych.

Szczególnie spodobały nam się opowieści o Elfie i domu, w którym straszy. Pisarz przedstawił książki swojego autorstwa, które możemy wypożyczyć w bibliotece.

                Na zakończenie spotkania autor rozdał każdemu swój autograf.

Ta godzina w Bibliotece była cudowna. Na pewno wielu z nas sięgnie po książki pana Marcina Pałasza.

Wiktoria Jadwisieńczak kl.4

Spotkanie z Agnieszką Gil

W poniedziałek 7 grudnia 2015r. w Bibliotece Miejskiej odbyło się spotkanie autorskie pisarki Agnieszki Gil z uczniami klas 3. Pisarka opowiadała o swojej pracy. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach prowadzonych przez samą autorkę. Po spotkaniu dzieci stwierdziły, że było ono ciekawe i wesołe.

Teresa Kozłowska, nauczyciel bibliotekarz

Wycieczka do Zielonej Góry

Rankiem 10 grudnia 2015 grupa uczniów z różnych klas Gimnazjum, zainteresowanych sztuką musicalową wybrała się pod opieką pań z WCK do Zielonej Góry. Naszym celem było przedstawienie w teatrze oraz zwiedzanie ciekawych miejsc w mieście.

galeria

Czytaj więcej...