Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Wspólne kolędowanie 2013

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy..."

        Taki właśnie dzień obchodziliśmy dzisiaj - dzwięki wspólnego kolędowania młodzieży Zespołu Szkół w Węglińcu wypełniały halę sportową. Jasełka, przybliżenie tradycji świątecznych naszego kraju oraz interesujący taniec najmłodszych przedstawicieli uczniów były wisienką na torcie dzisiejszego dnia. Warto sprawdzić to, przeglądając galerię.

galeria

Biała wstążka

       

dyplom

        Dnia 25 listopada 2013 r. obchodzony był w Zespole Szkół w Węglińcu „Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet”. Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Węglińcu zorganizował kampanię pn. „Biała Wstążka” mającą na celu przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Działania podjęte w ramach Kampanii zaakceptowane zostały przez członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Do udziału w Kampanii został zaproszony również Zespół Szkół w Węglińcu.
        W ramach Kampanii „Białej Wstążki” w tygodniu poprzedzającym 25 listopada br. pedagog szkolny przeprowadziła we wszystkich klasach spotkania z młodzieżą, podczas których rozmawiano na temat przemocy oraz przygotowano białe wstążeczki.
        Dnia 25 listopada młodzi mężczyźni w Zespole Szkół przez cały dzień nosili białe wstążeczki na znak sprzeciwu wobec przemocy oraz jako symbol solidarności z kobietami doznającymi przemocy. Za włączenie się do akcji otrzymaliśmy podziękowanie.

 

galeriaZdzisława Szymczak

 

Laureatki Powiatowego Konkursu Fotograficznego z Zespołu Szkół w Węglińcu.

                Dnia 14 marca rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny nt : „To lubię- Emilka w obiektywie”, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu.

                Wzięły w nim udział trzy uczennice z gimnazjum w Węglińcu, które zajęły kolejno: I miejsce- ALEKSANDRA OSIŃSKA (kl. 3 c), II miejsce- ANGELIKA BEDNARCZUK (kl.3 b), III miejsce- MONIKA MATUSZEWSKA (kl.3 b).

                Celem konkursu było przedstawienie szkoły jako miejsca przyjaznego i innowacyjnego, a także propagowanie sztuki fotografowania, jako jednej z form artystycznego wyrazu, jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej.

                Prace fotograficzne zgłoszone do konkursu przez w/w uczennice wyróżniały się: pełnią artystycznego wyrazu, twórczym podejściem do tematu oraz profesjonalizmem. To połączenie idei realizmu, piękna i sztuki … czysty artyzm. GRATULACJE

 

Opiekun : BOGUMIŁA MALISZ

nauczyciel w Zespole Szkół w Węglińcu

Węgliniecki gimnazjalista zwycięzcą turnieju strażackiego „Młodzież zapobiega pożarom”

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" ma na celu kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej. Tę wiedzę uczniowie Gimnazjum w Węglińcu poszerzali wspólnie z panią Grażyną Wiatrowską opiekunką turnieju w szkole oraz strażakami OSP Węgliniec.

27 marca 2014 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.  

Uczestników przywitali Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Zgorzelcu Wiesławem Wypychem. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży z powiatu zgorzeleckiego we wszystkich kategoriach wiekowych. Zawodnicy na początku zmierzyli się z testem pisemnym, a następnie najlepsi odpowiadali na pytania komisji konkursowej. Młodzież wykazała się bardzo dobrym przygotowaniem i dużą wiedzą z zakresu tematycznego turnieju.

Zwycięzcami zostali:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

  • 1. Zofia Eckert - SP nr 3 w Zgorzelcu
  • 2. Krzysztof Kostanecki - SP Tęcza w Zgorzelcu
  • 3. Aleksandra Kloc - SP w Czerwonej Wodzie

II grupa wiekowa (gimnazja)

  • 1. Karol Garbarczyk - Gimnazjum w Węglińcu
  • 2. Julia Karska - Gimnazjum Łużyckie w Zgorzelcu
  • 3. Klaudia Myśliwiec - Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

  • 1. Marek Pańków - ZSZiL w Zgorzelcu (absolwent węglinieckiej szkoły) 
  • 2. Aleksandra Olejarz - LO w Zgorzelcu 
  • 3. Roksana Juszkiewicz - LO w Bogatyni

Finaliści etapu powiatowego godnie reprezentowali powiat zgorzelecki podczas eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbyły się 9. kwietnia 2014 r. w miejscowości Galowice (gmina Żórawina, powiat wrocławski).

Na zwycięzców eliminacji powiatowych czekały atrakcyjne nagrody:  słuchawki, piłki, urządzenia pamięci przenośnej, nagrody książkowe, upominki okolicznościowe. Pomocy w organizacji turnieju udzieliły : Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Zgorzelcu, Nadleśnictwo Pieńsk, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „NYSA” Sp.z o.o. w Zgorzelcu.

Po części pisemnej turnieju strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Zgorzelcu przeprowadzili pokaz działań gaśniczych z użyciem podnośnika hydraulicznego .

Laureatom nagrody wręczyli Senator RP Jan Michalski, Komendant Powiatowy PSP Wiesław Wypych oraz  Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Kazimierz Słabicki.

Gratulujemy wszystkim laureatom, a szczególnie tym z naszej Gminy. Liczymy, że w następnych latach znajdą się ich godni następcy.

Grażyna Wiatrowska

Majowe święta 2014

        Powodem uroczystego spotkania w naszej szkole była potrzeba upamiętnienia historycznych rocznic majowych: Święta Pracy – 1 Maja, Święta Flagi – 2 Maja, Rocznicy Uchwalenia Konstytucji – 3 Maja, Zakończenia II wojny światowej – 9 Maja.
        O naszej historii nie wolno nam zapomnieć, naszą powinnością jest pamiętać i czerpać wiedzę z jej kart. W ten sposób tworzymy wspólnie tradycję narodową, a młode pokolenia, uczestnicząc w takich wydarzeniach, jak dzisiejsze, nasiąkają duchem patriotyzmu oraz szacunku do historii własnego państwa i osób, które tę historię tworzyły.

galeria

VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny klas szóstych 2014

Konkurs matematyczny.

                17 maja 2014r. odbył się w Bogatyni VIII Powiatowy Konkurs Matematyczny klas szóstych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5.
 
Najlepsi uczniowie z 11 szkół powiatu zgorzeleckiego spotkali się,aby wykazać się wiedzą i umiejętnością rozwiązywania zadań matematycznych.

Czytaj więcej...