Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


JEDZ ZDROWO, ŻYJ SPORTOWO, BEDZIESZ CZUĆ SIĘ ODLOTOWO

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy realizację programu profilaktycznego Trzymaj Formę.Tegoroczna XI edycja przebiegać będzie pod hasłem indywidualnym dla naszej szkoły: JEDZ ZDROWO, ŻYJ SPORTOWO, BEDZIESZ CZUĆ SIĘ ODLOTOWO.

Cel programu;

Uświadomienie młodym ludziom, jak duży wpływ na zdrowie, ma zbilansowana dieta połączona z aktywnoscią fizyczną.

Adresaci programu:

uczniowie klas I-III gimnazjum oraz ich rodzice.

Termin realizacji:

X 2016-V 2017rok

Organizator programu:

Głowny Inspektor Sanitarny

Koordynator szkolny: pielęgniarka Danuta Kędzierewicz

Dzień Edukacji Narodowej 2016

                Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Węglińcu rozpoczęły się od przywitania wszystkich zgromadzonych. Na uroczystości był obecny burmistrz Stanisław Mikołajczyk, przewodniczący Rady Miasta Waldemar Błauciak, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Filar, nauczyciele emeryci, nauczyciele obecnie pracujący oraz  uczniowie. Wszyscy z uwagą wysłuchali słów podziękowania, jakie do nauczycieli skierował Burmistrz. Następnie przemawiała dyrektor ZS, p. Barbara Karolak, która podkreśliła, jak wymagającą, odpowiedzialną, ale też satysfakcjonującą jest praca nauczyciela i wychowawcy.

galeria

                Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek, wierszy oraz życzeń dla pedagogów. Ostatnim akcentem spotkania był skecz przygotowany przez gimnazjalistów. Zebrani zostali zaproszeni na żartobliwą prezentację pomocy dydaktyczno - wychowawczych, które mogą służyć pomocą w pracy nauczycielskiej.

 

 

19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY - 2016

PoamaranczowaWstazka

      To międzynarodowa kampania, do której przystąpił Zespół Szkół w Węglińcu we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Węglińcu. Patronem kampanii jest Fundacja po DRUGIE.

      Tegoroczna kampania odbywać się będzie pod hasłem walki z głodem i niedożywieniem.

      Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: "YES to prevention of child abuse!" (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem).

      Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli do włączenia się w działania Zespołu Szkół w Węglińcu. Na początek zapraszamy do zapoznania się z filmem promującym akcję: FILM

                                                                                                                    K. Szymczak

Święto Szkoły i Narodowy Dzień Sportu

                 Święto Szkoły rozpoczęło się od przyjęcia w poczet uczniów szkoły podstawowej najmłodszych, czyli pierwszaków. Tego uroczystego aktu dokonała pani Dyrektor, a pan Burmistrz wręczył uczniom upominki i z każdym "przybił piątkę".

                 Odbyło się też ślubowanie na sztandar, po którym już na wesoło gimnazjaliści zostali poddani "Otrzęsinom". Okazało się, że obie klasy rywalizując w westernowym duchu, w pełni zasłużyły na laur zwycięzcy.

                  Ostatnim akcentem dnia były zawody na Stadionie Miejskim. Uczniowie rywalizowali w biegach, a zwycięzcy zdobywali medale.

galeria

 

 

 

Wycieczka na zbiornik Asuan

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki rowerowej klas 2. gimnazjum na zbiornik Asuan. Piękna jesienna aura i chęć wspólnego spędzenia czasu zaprowadziła nas w to ciekawe miejsce.

galeria

Organizatorki: Jolanta Binder i Joanna Borejko

 

             A oto relacja jednej z uczestniczek wycieczki:

              W sobotę 1.10.2016 odbyła się wycieczka rowerowa klas 2a i 2b na "Asuan" . O 9:30 wszyscy zebraliśmy się pod gimnazjum. Czekaliśmy na moment, w którym ruszymy. Całą drogę śmialiśmy się, rozmawialiśmy. Gdy dotarliśmy, rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy kiełbaski. Pogoda nam dopisywała. Potem zaczęliśmy grać w grę terenową, jaką były podchody. Gdy skończyliśmy grać, wróciliśmy do domu.

             Wycieczka podobała mi się i moim zdaniem był to świetny pomysł na wspólną zabawę oraz integrację klas.

 

Dominika Pawlak, kl 2b

 

Dolnośląski Festiwal Nauki

Jak co roku uczniowie Gimnazjum pojechali na Dolnośląski Festiwal Nauki. Celem wyjazdu były zajęcia na Politechnice oraz Uniwersytecie Wrocławskim.

galeria

Czytaj więcej...

Wycieczka do Wrocławia

Niedługo przed wakacjami klasy 1 Gimnazjum pojechały na wycieczkę do Wrocławia. W planie była wizyta w nowym Muzeum "Pana Tadeusza", warsztaty w pracowni lizaków oraz spacer po ogrodzie Botanicznym.

galeria

Czytaj więcej...