Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz.

Uczniowie klasy 1 B gimnazjum w ramach projektu „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz” robili 16 września koktajle owocowo-warzywne. Zmiksowali blisko 180 kubeczków kolorowych pyszności.

galeria

Czytaj więcej...

Dni Dawców Szpiku w Węglińcu podczas XX Święta Grzybów

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką. Słyszą ją rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z tych osób jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Każdy mieszkaniec Węglińca i okolic miał możliwość zostać potencjalnym dawcą szpiku i komórek macierzystych podczas tegorocznego Święta Grzybów. Ustawiony w szeregu innych namiot Fundacji DKMS Polska przyciągnął wielu zainteresowanych dawstwem szpiku. Spośród tych, którzy podjęli decyzję o chęci podzielenia się cząstką siebie, by móc uratować komuś życie, kryteria zostania dawcą spełniły 53 osoby. To szansa wyzdrowienia dla 53 pacjentów zmagających się z lekooporną białaczką. Warto w tym miejscu dodać, że działając na rzecz i w imieniu Fundacji DKMS Polska podczas wszystkich trzech edycji akcji zarejestrowałam łącznie 117 osób. A jedna z osób, zarejestrowanych w pierwszej edycji w 2012r., została dawcą rzeczywistym. Oddała komórki macierzyste i uratowała życie 49- letniej kobiecie, przeszczep się udał.

galeria

 

Czytaj więcej...

70-lecie Szkoły Podstawowej

Dzięki uprzejmości pana Macieja Kozubala możemy obejrzeć nowe zdjęcia z obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej im. M. Krasickiej w Węglińcu.

galeria

II Ogólnopolska Konferencja „Pieniądze są dla szkoły”

Co zrobić, aby szkolne konto było zawsze pełne?

 

Załączniki:
Pobierz plik (informacja_o_konferencji.doc)informacja_o_konferencji.doc [ ] 23 Kb

Święto Grzybów 2016

Święto Grzybów 2016

galeria

PORANNE KURSY

PORANNE KURSY Z  POSZCZEGÓLNYCH  MIEJSCOWOŚCI

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

galeria