Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty!

          W dniach 05 maja i 06 maja br. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Zgorzelcu przeprowadził dwie największe powiatowe imprezy lekkoatletyczne – Powiatową Gimnazjadę Młodzieży w Lekkiej Atletyce oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkiej Atletyce. W zawodach tych udane występy zaliczyli uczniowie z Zespołu Szkół z Węglińca.

galeria

Czytaj więcej...

Wycieczka do Warszawy 2016

            27 kwietnia 2016 r. wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy, by poznać miejsca związane z życiem bohaterów lektury „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego.

galeria

Czytaj więcej...

Święta Majowe

         Obchody 3 Maja w naszej szkole klasy 4 – 6 i gimnazjum rozpoczęły od udziału w przedstawieniu przygotowanym przez klasę 6b. Uczniowie przybliżyli historię powstania Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie miało charakter wiadomości, w których występowała prezenterka, reporterzy przeprowadzający wywiady z królem, carycą Katarzyną, hetmanami, Robespierem oraz sprawozdawcy sportowi, pogodynka, didżej prezentujący listę przebojów. Z wywiadów reporterów widzowie dowiedzieli się, że konstytucja nie została uchwalona jednogłośnie, miała swoich przeciwników, między innymi w osobie hetmana Potockiego.

Czytaj więcej...

Obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”

Obchody Dnia Ziemi pod hasłem „Kochasz dzieci – nie pal śmieci” w Gimnazjum w Zespole Szkół w Węglińcu

        W okresie jesienno-zimowym w naszej Gminie, jak co roku, pojawia się problem z utylizacją odpadów w piecach domowych. Temperatura spalania w piecach domowych wynosi zaledwie 200 – 500˚C, co powoduje, że do atmosfery wydostają się nieoczyszczone, szkodliwe substancje chemiczne: dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla oraz rakotwórcze dioksyny i furany. Wdychanie takiego powietrza powoduje m.in.: zatrucia, trudności w oddychaniu, astmę, alergie i choroby układu nerwowego. Najbardziej wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza są dzieci, u których może rozwinąć się astma i inne ciężkie choroby.

galeria

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym w Zespole Szkól Budowlanych w Bolesławcu

         Dnia 08.04.2016 wraz z kolegami pojechałem na konkurs na temat Wiedzy o Ruchu Drogowym do Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. Konkurs organizowany

był przy współudziale Auto – Szkoły oraz Powiatowej Komendy Policji w Bolesławcu. Wzięło w nim udział 29 uczniów z 10 szkół.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Fras i Konrad Kosmalski z klasy III b oraz Kacper Wolny z klasy III a.

galeria

Czytaj więcej...

Uczniowie z Gminy Węgliniec Laureatami etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii tradycji ruchu strażackiego.

galeria

Czytaj więcej...

Kampania „Wyróżnij się! Zero dyskryminacji “ w Gimnazjum w Węglińcu

Kampania „Wyróżnij się! Zero dyskryminacji “ w Gimnazjum w Węglińcu

        W dniu 1 marca 2016 r. uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Węglińcu wzięli udział w akcji Organizacji UNAIDS pt. „Wyróżnij się! - STAND OUT #ZERO DISCRIMINATION DAY”.

        W klasach przeprowadzono pogadankę na temat przesłanek dyskryminacji w szkole i po za nią oraz jak się przed nią bronić. Omówiono krótko przyczyny strachu przed osobami zakażonymi wirusem HIV. Następnie uczniowie zrobili sobie zdjęcia z kolorowymi grafikami UNAIDS, jako wyraz solidarności z osobami zakażonymi HIV, a na terenie całej szkoły przykleili tzw. vlepki – informacje jak nie zakazisz się HIV.

galeria

Czytaj więcej...