Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Uczennice naszej szkoły Laureatkami X. Powiatowego Konkursu „Wiedzy o HIV/AIDS”

Osoby zakażone wirusem HIV mają coraz lepsze możliwości i nadzieję dożycia późnej starości dzięki nowoczesnym terapiom. Leki najnowszej generacji pozwalają wielu ludziom zakażonym wirusem HIV normalnie żyć i funkcjonować, ale nie eliminują wirusa z organizmu człowieka. Dlatego nadal niezbędna jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki HIV/AIDS.

galeria

Czytaj więcej...

Horror w Bolesławcu!

        Niesamowite emocje towarzyszyły Finałowi Mistrzostw Strefy Jeleniogórskie w Piłce Ręcznej. W meczu dającym udział w wielkim finale, szczypiorniści z Gimnazjum z Węglińca pokonali po bardzo zaciętym meczu chłopców z Nowogrodźca 19 : 16. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mista Tymoteusz – 9, Latała Dorian – 4, Żabiński Adrian – 3, Słabicki Konrad – 2, Melcher Marek – 1.

galeria

Czytaj więcej...

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych z Gimnazjum z Węglińca.

                W dniu 17.03.2016r. w Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Były to mecze półfinałowe. Prawo startu mieli Mistrzowie Powiatu: Bolesławieckiego, Lubańskiego, Lwóweckiego i Zgorzeleckiego. Piłkarze ręczni     z Węglińca rozegrali kolejne wspaniałe zawody i zakwalifikowali się do Finału Strefowego.

galeria

Czytaj więcej...

STREETBALL 2016

            Dnia 4 marca 2016r. z kolegami pojechaliśmy na turniej StreetBall w Zespole Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu.

            Naszą szkołę reprezentowałam ja – Nikola Sosnowska i Dorian latała z klasy III b oraz Tymoteusz Miśta i Kacper Wolny z klasy III a. Naszym super opiekunem była pani pedagog Katarzyna Szymczak, która ogromnie nam kibicowała. Byliśmy jedną z pięciu szkół, które wzięły udział w turnieju. Wspomnę jeszcze, że turniej odbywał się po raz szósty, a nasza szkoła brała w nim udział piąty raz i tylko raz wróciliśmy bez miejsca na podium.

galeria

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej

        W dniu 09.03.2016r. w Węglińcu odbyły się Mistrzostwa Gminy „Czwórek Siatkarskich”.                         W rozgrywkach startowały dziewczęta i chłopcy (uczniowie klas szóstych) ze Szkół Podstawowych       z Węglińca i z Ruszowa. Rywalizacja była zacięta a wszystkie mecze stały na wysokim poziomie.

galeria

 

Czytaj więcej...

Uczniowie Gimnazjum Węgliniec- Mistrzem Powiatu w piłkę ręczną

         Dnia 18.02.2016r. w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zgorzelcu odbyły się finałowe rozgrywki powiatowe w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyły cztery najlepsze zespoły wyłonione z rozgrywek półfinałowych. W pierwszym swoim meczu szczypiorniści z Węglińca pokonali zdecydowanie chłopców z Gimnazjum nr 2 ze Zgorzelca 19 : 6. W meczu o pierwsze miejsce spotkali się z drużyną z Gimnazjum nr 1 ze Zgorzelca. W normalnym czasie mecz zakończył się wynikiem remisowym 12 : 12 i potrzebna była dogrywka, która dała nam zwycięstwo 13 : 12. Duża w tym zasługa bramkarza Marcela Grabarza, który wybronił niesamowite strzały. Doping licznie zgromadzonej publiczności, która przyjechała z Węglińca, dodawał skrzydeł naszym wspaniałym zawodnikom. Kibice byli świadkami niezwykle dramatycznego widowiska, stojącego na bardzo wysokim poziomie a emocje towarzyszyły wszystkim do ostatnich sekund meczu. Teraz przed chłopcami kolejne mecze na szczeblu rozgrywek strefowych. Trzymamy mocno kciuki!

galeria

Czytaj więcej...

Finał Powiatowy w Piłkę Ręczną.

                W dniu 18.02.2016 o godz. 10.00 w Zgorzelcu przy ul. Maratońskiej ( dawna hala koszykarzy Turowa Zgorzelec ) odbędzie się finałowy turniej o Mistrzostwo Powiatu w Piłce Ręcznej. W zawodach tych udział wezmą chłopcy z Gimnazjum z Węglińca. Będziemy rywalizować z Gimnazjum 1 i 2 ze Zgorzelca oraz z Gimnazjum z Bogatyni. Zapraszamy wszystkich kibiców spragnionych emocji do oglądania i kibicowania naszej drużynie.

Roman Smętek