Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Węgliniec znów wygrywa!

Chłopcy z Gimnazjum z Węglińca awansowali do finału Mistrzostw Powiatu w Piłkę Ręczną. W turnieju półfinałowym rozegranym w dniu 25.01. 2016 w Zawidowie zajęli pierwsze miejsce pokonując zdecydowanie swoich rywali. Najwięcej bramek zdobył Dorian Latała (15) i Tymoteusz Miśta (11).

Wyniki:

Gimnazjum Węgliniec – Gimnazjum Sulików            15:2

Gimnazjum Węgliniec – Gimnazjum Zawidów 13:6

Gimnazjum Węgliniec – Gimnazjum Bogatynia 14:6

Turniej finałowy odbędzie się w Zgorzelcu w dniu 16.02.2016.

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Szkół Gimnazjalnych

         W dniu 21.01.2016 w Węglińcu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej Szkół Gimnazjalnych. Przez ostatnie dwa lata zwycięstwem cieszyli się chłopcy z Ruszowa. W tym roku szkolnym, podopieczni Romana Smętka z Węglińca wygrali turniej, prezentując bardzo wysoki poziom wyszkolenia. Akcje Doriana Latały i Tymka Miśty były podziwiane przez licznie zebranych kibiców. Mecz zakończył się wynikiem: 29 : 8.

galeria

Drużyny wystąpiły w składach:

        Gimnazjum Ruszów: Adam Makowski (1), Damian Myślicki, Brajan Dolata, Rafał Hanusek (1), Daniel Wróblewski (1), Marcin Piasecki, Grzegorz Wróblewski, Kamil Stolarczyk (1), Jakub Augustyn, Łukasz Ludziak, Konrad Matuszyk, Michał Kowal, Mateusz Dziża (4)

        Gimnazjum

Czytaj więcej...

Nowy rozkład odjazdów autobusów

KOMUNIKAT

Informuję, że ze względu na:

- warunki pogodowo – drogowe,

- zamykanie w godzinach jazdy autobusu szkolnego przejazdu kolejowego,

- dużą liczbę uczniów wsiadających w Zielonce

od dnia 13 stycznia (środa) 2016 r. następuje zmiana porannych odjazdów autobusów szkolnych:

Czytaj więcej...

Kolędowanie 2015

galeria

PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE – STOP DOPALACZOM

                Burzliwość dzisiejszych czasów i aktualne zmiany zachodzące w społeczeństwie sprawiły, iż drastycznie zwiększyła się liczba czynników wpływających na rozwój dzieci i młodzieży. Często działają one negatywnie, dlatego tak ważne jest właściwe zapobieganie zagrożeniom.

Czytaj więcej...

1 GRUDNIA - Światowy Dzień AIDS

                Dnia 1 grudnia 2015r. w Gimnazjum Zespołu Szkół w Węglińcu obchodzono Światowy Dzień AIDS. Wcześniej uczniowie klas i – III przygotowali plakaty promujące ten dzień. Zostały one zaprezentowane w holu szkoły. Odbył się także Szkolny Etap Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS, który poprzedzony był lekcjami profilaktycznymi we wszystkich klasach gimnazjum.

Czytaj więcej...

„Między dobrem a złem”

                Występowanie zachowań ryzykownych wśród dzieci i młodzieży (agresji, przemocy rówieśniczej, uzależnień), zagrożenie niedostosowaniem społecznym oraz zjawisko przestępczości stwarza konieczność zaangażowania się szkoły do prowadzenia działań zapobiegających demoralizacji młodego pokolenia.

galeria

Czytaj więcej...