Zespół Szkół w Węglińcu - Strona główna
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Logowanie

Twój login
Twoje hasło
Zapamiętaj mnie

Create an account

Pola zaznaczone(*) są wymagane obowiązkowo.
Name
Twój login
Twoje hasło
Verify password
Email
Verify email


Festyn Rodzinny 2017

        Festyn Rodzinny w naszej szkole rozpoczął się na boisku szkolnym. Tutaj uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w tańcu i piosence oraz wziąć udział w rozwiązywaniu łamigłówek różnej „maści”.

        Z kolei na patio szkoły podstawowej każdy mógł skosztować wypieków domowych oraz zdrowych koktajli, zrobić zdjęcie w stroju rycerskim czy zmienić swój wygląd dzięki makijażowi i ozdobom w stylu indiańskim. Chętni próbowali swoich sił w odgadywaniu tytułów bajek, baśni i lektur szkolnych. Ponadto każdy mógł skosztować pysznych gofrów przygotwywanych przez gimnazjalistów – pycha.

        Szczególnymi atrakcjmi tego dnia były niezwykłe pokazy walk rycerskich oraz przejażdżki konne, za które serdecznie

Czytaj więcej...

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Święta majowe 2017

         Dzień 28.04.2017 był dniem obchodów świąt majowych w Zespole Szkół w Węglińcu. Klasy młodsze SP tradycyjnie wzięły udział w „Biegu z flagą”, natomiast uczniowie klas gimnazjalnych przygotowali przedstawienie z okazji 1-2-3 i 8 maja. Na uroczystość zaproszone były klasy 4-6 SP oraz wszystkie klasy Gimnazjum. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Węgliniec, pan Stanisław Mikołajczyk.

galeria

Czytaj więcej...

Muzeum Powstania Warszawskiego 2017

Zespół szkół Powstańcom Warszawskim

        We wrześniu i w październiku, uczniowie ZS w Węglińcu oddali hołd bohaterom powstania warszawskiego. Młodzież uczestniczyła w akcji, pod patronatem komitetu organizacyjnego „Bohateron” oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Do powstańców wysłano 150 kartek oraz ręcznie wykonano 110 kart, które trafiły do Muzeum Powstania Warszawskiego. W Miesiącu Pamięci Narodowej przyszły podziękowania od żyjących powstańców oraz Komitetu Organizacyjnego akcji Bohateron.

galeriaSława Borodzicz

Czytaj więcej...

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIACH 19, 20, 21 KWIETNIA 2017 R.

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIACH

19, 20, 21 KWIETNIA 2017 R.

Załączniki:
Pobierz plik (ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIACH.doc)ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW W DNIACH.doc [ ] 13 Kb

Uczennice naszej szkoły laureatkami XI Powiatowego Konkursu „Wiedzy o HIV/AIDS”

24 marca 2017 r w Gimnazjum w Zespole Szkół w Węglińcu odbył się XI Powiatowy Konkurs „Wiedzy o HIV/AIDS”, którego organizatorami od 11 lat są: Gimnazjum w Zespole Szkół w Węglińcu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Zgorzelcu.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 11 gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.

Na prestiż konkursu wpłynął Patronat Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec, Patronat Burmistrza Miasta Zgorzelec oraz Honorowy Patronat Krajowego Centrum ds. AIDS.

W tym roku młodzież zmierzyła się z testem złożonym z 35 pytań zamkniętych i 8 pytań otwartych, przygotowanym przez Panią Grażynę Niedzielę z PSS-E w Zgorzelcu. Podczas sprawdzania testów przez Komisję uczestnicy konkursu obejrzeli spektakl profilaktyczny, przygotowany przez uczniów klasy I B Gimnazjum w ZS w Węglińcu pt. „Ostatnie pożegnanie Znanego Rockmana”. Widzowie, m.in. kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Zgorzelcu Pani Andżelika Wiciak oraz Sekretarz Miasta Zgorzelec Pani Jolanta Ptak, byli pod ogromnym wrażeniem występu uczniów, nagradzając ich gorącymi brawami.

galeria

Czytaj więcej...

Wietrzymy mózgownice 2017

zgr

        Pod tym hasłem uczniowie w Zespole Szkół w Węglińcu codziennie po trzeciej lekcji na 15

minutowej przerwie wychodzą na świeże powietrze, aby dotlenić umysł. Jeśli przy tym zjesz

zdrowy posiłek to szóstka na klasówce gwarantowana.

                                                                                                                                                 Samorząd uczniowski i pielęgniarka szkolna.