W dniu 10 grudnia 2025 r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, gdzie mieli okazję poznać bogatą historię oraz tradycje związane z bolesławiecką ceramiką. Podczas zwiedzania dzieci oglądały zabytkowe naczynia, narzędzia oraz przykłady unikatowych wzorów, z których słynie region. Pracownicy muzeum ciekawie opowiadali o procesie powstawania ceramiki, od przygotowania gliny po finalne zdobienia.
Drugą częścią wyjazdu były warsztaty rzeźbiarskie, w trakcie których uczniowie mogli samodzielnie spróbować swoich sił w pracy z gliną. Pod okiem instruktora tworzyli własne figurki i naczynia, rozwijając kreatywność oraz zdolności manualne. Dla wielu uczestników było to pierwsze spotkanie z tą formą sztuki, które dostarczyło im dużo radości i satysfakcji.
Wyjazd został zrealizowany dzięki dofinansowaniu w ramach przedsięwzięcia MEN „Wyjście z klasą”, co umożliwiło uczniom zdobycie nowych doświadczeń edukacyjnych oraz inspiracji do dalszych działań twórczych. To wartościowe spotkanie ze sztuką na długo pozostanie w ich pamięci.




















