Aktualności

Wycieczka do Myśliborza

W dniach 3-5.10.2017 r. grupa 39 uczniów z drugich i trzecich klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod opieką nauczycielek biologii i pani pedagog wyjechała do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

W ośrodku uczniowie mieli sporo zajęć laboratoryjnych z biologii i chemii. Określali klasę czystości wody na podstawie własnoręcznie złowionych w strumyku organizmów bezkręgowych, wyizolowali barwniki asymilacyjne roślin, zrobili preparaty mikroskopowe i obserwowali komórki roślinne, zjawisko osmozy i plazmolizy. Mieli okazję zrobić samodzielnie mydło, które następnie zabrali na pamiątkę. Poznali podstawowe składniki żywności, wykrywali białka, cukry i tłuszcze w produktach spożywczych. W ostatnim dniu pobytu z uwagi na rzęsisty deszcz, gimnazjaliści pracowali nie w terenie, lecz w sali myśliborskiego ośrodka z atlasami i kluczami do oznaczania drzew i grzybów.

W centrum edukacyjnym uczniowie odwiedzili również ptaszarnię, w której przebywają chore i poranione ptaki.

Zajęcia w CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu to wspaniała lekcja przyrody, skarbnica wiedzy i bezpośrednie obcowanie z naturą.

Organizator wycieczki

Grażyna Wiatrowska

Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:

Error 404 (Not Found)!!1

404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/SPWegliniec/album/6474985489624130817?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Skip to content