Aktualności, Rok dla Niepodległej

Akcja BohaterON w naszej szkole

W okresie od 1 IX – 10 X uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji BohaterON wyślij kartkę do Powstańca. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość . Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika, a ostatni Powstańcy odchodzą od nas na wieczną wartę. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja ta pozwala uczniom naszej szkoły wyrazić to w symboliczny sposób. BohaterON – włącz historię to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek oraz zrobionych własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
Wysłaliśmy 280 kartek , aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętamy ich heroizm i poświecenie.

Sława Borodzicz

Skip to content