Aktualności, Pedagog/psycholog

„19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży” 2017

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ramach kampanii „19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży” przewidziano w naszej szkole szereg działań m. in.: warsztaty i pogadanki dla uczniów, plakaty oraz prace plastyczne dotyczące problematyki przemocy, a także okolicznościowe gazetki i ulotki. W ramach zajęć z pedagogiem oraz wychowawcami klas uczniowie zapoznali się z definicją przemocy rówieśniczej oraz rodzajami przemocy. Poznali fakty i mity na temat przemocy, a także jej uwarunkowania i przyczyny powstawania.

W dniu 15 listopada 2017r. odbył się w naszej szkole „Pomarańczowy Dzień”, podczas którego uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy obsługi przyszli ubrani w odzież w pomarańczowym kolorze. Kolor pomarańczowy związany jest ze znakiem szczególnym kampanii, jakim jest pomarańczowa wstążeczka z hasłem: „YES to prevention of child abuse!” (TAK dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem).

Elżbieta Chłopecka – pedagog szkolny

Skip to content