Aktualności, Rok dla Niepodległej

Dlaczego „POKOCHAJ POLSKĄ FLAGĘ” ?

Flaga narodowa jest dla wielu symbolem wielkiej dumy. Taką postawę do niej wpaja się nam od najmłodszych lat. Wielu Polaków przyznaje, że flaga jest dla nich czymś bardzo ważnym. Najczęściej widzimy ją na meczach reprezentacji naszego kraju i zawodach sportowych w różnych dyscyplinach. Dlaczego w porównywalnych ilościach nie widać tej flagi podczas ważnych świąt państwowych? Wywieszane na ulicach naszego miasta bardzo często giną … Niewiele flag pojawia się w oknach naszych domów, czy mieszkań. Dlaczego ?
Wychodząc z założenia, że „ kropla drąży skałę” każdego roku przekazujemy naszym wychowankom wiedzę na temat symboli narodowych. Kolejna edycja BIEGU Z FLAGĄ w tym roku szczególny akcent kładzie na symbolikę i wartość naszej polskiej flagi. Dlatego przebiegać będzie pod hasłem – POKOCHAJ POLSKĄ FLAGĘ .
Zamiarem organizatorów jest zachęcenie mieszkańców do dumnej prezentacji flagi podczas ważnych świąt państwowych. Niech będzie to porównywalne do radosnej prezentacji flag, której jesteśmy świadkami podczas wcześniej wspomnianych wydarzeń sportowych. Święta majowe będą ku temu dobrą okazją.
Jako organizatorzy mamy nadzieję, że spotkacie się państwo z nami 30. kwietnia o godz. 9.00 na Placu Wolności w Węglińcu. Tego dnia ubrane na biało – czerwono dzieci z węglinieckiego przedszkola oraz uczniowie naszej szkoły wprowadzą nas w tematykę nadchodzących świątecznych dni. Będzie wspólny taniec „Poloneza”, piosenki i wiersze. Władze gminy przygotowały dla dzieci niespodziankę, która pozwoli utrwalić symbolikę i znaczenie polskiej flagi. Następnie BIEG Z FLAGĄ. Dla przedszkolaków i dzieci z klas O – III , Miasteczko Lekkoatletyczne, przygotowane przez trenerów UKS Olimpia. Klasy starsze –Bieg z Flagą ulicami miasta.
Na zaproszenie dyr. SP przybędą do nas żołnierze 10BKPanc im. gen. broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Wydarzenie odbędzie się dzięki współpracy z UGiM, UKS Olimpia i MGOK. Szczególny udział w zabezpieczeniu kolejnej edycji naszej uroczystości mieć będą druhowie z OSP Węgliniec. Zarówno społeczność przedszkolna jak i szkolna, zawsze może liczyć na pomoc naszej lokalnej jednostki w realizacji szeregu zadań edukacyjnych.
P.S.
Zachęcamy do odwiedzania naszej szkolnej strony internetowej. Tam m.in. w zakładce „Rok dla Niepodległej” więcej informacji na temat podejmowanych działań z zakresu wychowania patriotycznego.

Koordynator projektu
Barbara Drozd

Skip to content