Aktualności, Rok dla Niepodległej

POKOCHAJ POLSKĄ FLAGĘ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rok 2018 jest rokiem, w którym świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W poniedziałek 30. kwietnia odbyła się w Węglińcu uroczystość patriotyczna związana z Dniem Flagi oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Było to kolejne wydarzenie organizowane przez nasze środowisko, które wpisuje się w obchody tej ważnej rocznicy. Autentyczne zaangażowanie dzieci i czytelny przekaz treści wyrażony tańcem, wierszem i piosenką pokazał, że pamięć historyczną, niezwykle istotną dla utrwalenia wiedzy skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy ukazujemy na wielu płaszczyznach. Uroczystość została podzielona na dwie części: oficjalną i sportową. W części pierwszej po występach dzieci przedszkolnych i szkolnych głos zabrał burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec pan Stanisław Mikołajczyk. W nawiązaniu do hasła przewodniego naszych obchodów „Pokochaj Polską Flagę” burmistrz przekazał placówkom oświatowym z terenu całej gminy flagi. Mają one zawisnąć na obiektach zawsze podczas ważnych świąt państwowych. Wcześniej wszystkie dzieci otrzymały chorągiewki z przesłaniem, by nasze domy również zostały udekorowane biało – czerwoną flagą.
W drugiej części świętowania podzieleni na dwie grupy wiekowe, uczestnicy udali się do parku. Tam przedszkolaki i klasy I – III bawiły się i uczyły w Biało – czerwonym Miasteczku Lekkoatletycznym. W tym miejscu składam serdeczne podziękowania trenerom UKS „Olimpia” Węgliniec Tomaszowi Szymańskiemu oraz UKS „Start” Ruszów Robertowi Grzelakowskiemu za pomysł stworzenia i zrealizowania zadań w tym miasteczku. Dodam, że fundatorem okolicznościowych koszulek dla najmłodszych dzieci byli twórcy Miasteczka Lekkoatletycznego. Dzieci starsze pod przewodnictwem pani Jagody Kołodziejczak uczestniczyły w Sztafetowym Biegu z Flagą oraz grze „ Zdobywanie flagi”.
Całość wydarzenia przebiegała sprawnie dzięki współpracy z panem burmistrzem Stanisławem Mikołajczykiem oraz podległym mu jednostkom urzędu. Dzięki nim sprawne nagłośnienie, zabezpieczenie biegów, oflagowanie miejsc obchodów dopełniły całości.

Dyrektor Szkoły Podstawowej
Sylwia Salas

Skip to content