Aktualności, Edukacja wczesnoszkolna, Realizowane projekty, Rok dla Niepodległej

SYMBOLE NIEPODLEGŁOŚCI

„Czego się Jaś nie nauczy tego Jan nie będzie umiał”. Przysłowie to mówi, że wiedza i umiejętności, które zdobywamy w czasie dzieciństwa pozostają na całe życie. Dlatego ważne jest aby w dzieciństwie nabrać odpowiednich cech charakteru, które ukształtują nas na resztę naszego życia.
Jednym z wiodących elementów w procesie edukacji jest wychowanie patriotyczne. Świadomość przynależności do rodziny, grupy społecznej, narodu, kraju to niezwykle ważny element tego nauczania. W szczególnym roku, kiedy Polska świętuje setną rocznicę Odzyskania Niepodległości, uczniowie klas 0 – III będą uczestnikami spotkań prowadzonych przez pracownika IPN o/ Wrocław. Już dzisiaj 24 października 2018 r dzieci z klas drugich i trzeciej podczas zajęć „Symbole Niepodległości” aktywnie włączały się w proces poznawania historii swojego kraju. Kolejne spotkanie dla klas pierwszych odbędzie się 05 listopada 2018 r. Tego też dnia w naszej szkole pojawi się wystawa IPN – Ojcowie Niepodległości. Będziemy ją mogli oglądać do 13 listopada. Stanie się ona jednym z elementów ekspozycyjnych podczas uroczystych obchodów święta Odzyskania Niepodległości w naszej szkole. Kontynuując, w drugim semestrze dzieci z grup 0 będą uczestnikami zajęć „ Historia w kolorach”.
Mamy nadzieję, że te spotkania staną się początkiem współpracy z IPN o/ Wrocław.

Koordynator współpracy z IPN
Barbara Drozd

Skip to content