Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Jak co roku 14 października to w szkole dzień szczególny. Tego dnia społeczność szkolna spotyka się na apelu, którego tematem jest Święto Edukacji Narodowej.


W apelu brali udział zaproszeni goście, w tym burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec Mariusz Wieczorek oraz przewodniczący Rady GiM Węgliniec Wiesław Piechota. Byli też rodzice uczniów, pracownicy szkoły oraz uczniowie wszystkich klas.
W programie apelu znalazły się podziękowania od władz Gminy dla pani dyrektor i wszystkich pracowników szkoły za cały rok pracy. Następnie były podziękowania pani dyrektor dla nauczycieli i pracowników obsługi. Kolejnym punktem było zaprzysiężenie nowego składu Samorządu Uczniowskiego.
Ostatnim elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez klasy 5a, 5b i 5c. W programie znalazły się podziękowania i życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły, scenki humorystyczne z życia szkoły oraz „Koncert życzeń”. W trakcie tego koncertu prowadzący składali nauczycielom i innym pracownikom szkoły wierszowane życzenia i dedykowali piosenki. W trakcie tych piosenek były wręczane okolicznościowe medale.
Ten ostatni punkt programu podobał się wszystkim zgromadzonym. Były gromkie brawa, a utwory muzyczne zagrzewały do wspólnego śpiewu, a nawet tańca.

Organizatorzy, klasy 5 z wychowawcami

Skip to content