Aktualności, Sukcesy

Náboj Junior 2019

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę podstawową.

Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko drużyna poprawnie rozwiąże którekolwiek z zadań, otrzymuje nowe. Odpowiedzi na zadania zazwyczaj są numeryczne. Drużyna, która poprawnie rozwiąże najwięcej zadań, wygrywa.
Taka forma konkursu podoba się uczniom, ponieważ liczą się w nim nie tylko indywidualne umiejętności, ale przede wszystkim umiejętność współpracy członków drużyny oraz opracowanie strategii dostarczania uzyskanych wyników do komisji, która zatwierdza rozwiązanie i przydziela kolejne zadanie. Bieżący wynik każdej drużyny można śledzić online.
Po raz pierwszy konkurs ten odbył się na terenie Polski 24 listopada 2017 roku w Krakowie. We Wrocławiu zorganizowany został po raz pierwszy 23 listopada 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr XV, gdzie naszą szkołę reprezentowali: Adrian Pałyga, Aleksandra Gołąbek, Karol Niemyski oraz Adrian Charytaniak. Drużyna rozwiązała wówczas 14 zadań i tym samym zajęła we Wrocławiu 21 miejsce na 34 drużyny biorące udział w zmaganiach konkursowych. Wyniki można prześledzić na stronie: Wyniki Náboja 2018, Polska, Wrocław
W obecnym roku szkolnym konkurs odbył się 22 listopada 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Szkołę naszą godnie reprezentowali: Adrian Charytaniak, Aleksandra Gołąbek, Kacper Proć oraz Bartosz Szymczak, rozwiązując ostatecznie 22 zadania, uplasowali się na 19 pozycji wśród 25 drużyn z różnych szkół. Tegoroczne wyniki można sprawdzić na stronie: Wyniki Náboja 2019, Polska, Wrocław
W przeszłym roku też zgłosimy szkołę do konkursu, aby poczuć pozytywne emocje towarzyszące rywalizacji drużyn w tych zawodach.

Skip to content