Aktualności, Aktualności EW, O szkole

Święto Szkoły

Środa 30  września była bardzo uroczystym dniem dla społeczności szkolnej w Węglińcu. Tego dnia wspominając patronkę naszej szkoły panią Marię Krasicką świętowaliśmy przyjęcie do grona uczniów, dzieci z klas pierwszych.

Kameralna uroczystość skupiła wraz z bohaterami dnia – pierwszakami, ich rodziców. Gośćmi honorowymi byli: burmistrz Mariusz Wieczorek, księża: Paweł Wołczański, Andrzej Bogdan Duda, Krzysztof Żądło. Gościliśmy też radnych oraz przewodniczącego Rady Rodziców. Akt Ślubowania i Pasowania na uczniów poprzedziła prezentacja wokalnych i recytatorskich talentów naszych uczniów. Dominującym tematem owej prezentacji były treści patriotyczne i rodzinne. Po zakończeniu uroczystości Dyrekcja szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oddała hołd naszej Patronce, składając kwiaty oraz znicz na jej grobie.
Uroczystość była transmitowana na żywo na naszej stronie na Facebooku.

Barbara Drozd

Skip to content