Środa 30  września była bardzo uroczystym dniem dla społeczności szkolnej w Węglińcu. Tego dnia wspominając patronkę naszej szkoły panią Marię Krasicką świętowaliśmy przyjęcie do grona uczniów, dzieci z klas pierwszych.

Kameralna uroczystość skupiła wraz z bohaterami dnia – pierwszakami, ich rodziców. Gośćmi honorowymi byli: burmistrz Mariusz Wieczorek, księża: Paweł Wołczański, Andrzej Bogdan Duda, Krzysztof Żądło. Gościliśmy też radnych oraz przewodniczącego Rady Rodziców. Akt Ślubowania i Pasowania na uczniów poprzedziła prezentacja wokalnych i recytatorskich talentów naszych uczniów. Dominującym tematem owej prezentacji były treści patriotyczne i rodzinne. Po zakończeniu uroczystości Dyrekcja szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi oraz przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego oddała hołd naszej Patronce, składając kwiaty oraz znicz na jej grobie.
Uroczystość była transmitowana na żywo na naszej stronie na Facebooku.

Barbara Drozd