Aktualności, Realizowane projekty

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2021

W dniu 24 września nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w świętowanie Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Było to wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej i Azji! Główną ideą tego wydarzenia jest zachęcenie jak największej liczby uczniów do bycia aktywnym sportowo w dobie postępującej „epidemii siedzenia”. W święcie tym brała udział cała nasza szkoła (217 uczniów) oraz wszyscy obecni nauczyciele. Miejscem wspólnej zabawy był miejski stadion. Wszyscy uczniowie otrzymali „paszporty” z którymi wędrując zaliczali 14 stacji przygotowanych i sędziowanych przez wyznaczonych nauczycieli. Stacje były pełne humoru i dobrej zabawy. Rywalizacja odbywała się między innymi w rzucie beretem, w rzucie kaloszem, biegiem z „telewizorkiem”. Część sportową poprzedziła wspólna rozgrzewka w takt tańca „Belgijki”. Na koniec imprezy dla poszczególnych klas zostały wręczone dyplomy.

Skip to content