Aktualności, Sukcesy

„Spelling Competition” – konkurs języka angielskiego

Dnia 7 kwietnia (czwartek)  w Zgorzelcu odbył się II etap powiatowego konkursu literowania z języka angielskiego „Spelling Competition”. Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice klasy 8B: Gabriela Brauza oraz Julia Fras. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 7, 8 szkoły podstawowej. Etap powiatowy składał się z dwóch części:

część pierwsza to dyktando- uczniowie zapisywali zdania w języku angielskim dyktowane przez nauczyciela (członka Powiatowej Komisji Konkursowej). Do części drugiej finału etapu powiatowego przeszło 10 uczniów z najmniejszą ilością błędów

część druga to literowanie- uczniowie literowali usłyszane przez członka jury wyrazy (1 poprawnie przeliterowany wyraz= 1 punkt).

Runda finałowa trwała dopóki ostatni uczestnik nie popełnił błędu w literowaniu. Po zakończeniu finału zostały zsumowane punkty (z pierwszej i drugiej części finału).

Nasze uczennice po części I zdobyły : I miejsce Gabrysia Brauza i IV miejsce Julka Fras.

Po dwóch etapach do finałowej trójki dostała się Gabriela Brauza, która ostatecznie zajęła III miejsce, pokonując pozostałych uczestników ze szkół w Zgorzelcu i  Pieńsku.

Serdecznie gratulujemy ?

 

Skip to content