Aktualności, Sukcesy

„Wieża Babel” – konkurs matematyczny

9 kwietnia 2022r. odbył się finał Konkursu Lingwistyki Matematycznej Wieża Babel, do którego zakwalifikowało się dwóch naszych uczniów. W kategorii młodzicy Alan Furmański kl. 4a oraz w kategorii juniorzy Tymoteusz Fink kl. 8b. Finał miał miejsce we Wrocławiu na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie przez godzinę rozwiązywali zadania konkursowe, następnie wszyscy zainteresowani mogli wysłuchać wykładu prof. Michała Szurka pt. „Szyfry”. Ogłoszenie wyników nastąpiło w tym samym dniu.
Uczeń Tymoteusz Fink z klasy 8b zdobył tytuł laureata zajmując 7 miejsce na 94 uczestników natomiast Alan Furmański z klasy 4a w swojej kategorii zajął 19 miejsce na 41 uczestników.
Chłopcom gratulujemy wyników i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach matematycznych organizowanych i przeprowadzanych w naszej szkole.

Beata Wrzeszcz
Anna Młodzińska

 

Skip to content