Aktualności, Laboratoria Przyszłości, Wysoka Jakość Edukacji w Gminie Węgliniec

Zajęcia z zestawem konstrukcyjnym SkriKit

Uczniowie naszej szkoły tworzą podczas zajęć ciekawe konstrukcje z wykorzystaniem klocków SkriKit. Rozwijają w ten sposób umiejętności manualne, ćwiczą wyobraźnię przestrzenną, zdolność koncentracji i planowania. W czasie zabawy klockami trenują umiejętność słuchania poleceń i czytania instrukcji zawartych na matach konstrukcyjnych oraz dbają o organizację miejsca pracy. A co najważniejsze, odkrywają, że współpraca w grupie rówieśniczej daje wymierne efekty w optymalizacji procesu twórczego i przyczynia się do szybkich postępów w pracy.

Po zapoznaniu z zasadami łączenia poszczególnych elementów zestawu SkriKit, uczniowie próbują swoich sił w modelowaniu 3D za pomocą dostępnego online Creatora, gdzie mogą odwzorować prace już przez siebie utworzone lub puścić wodze fantazji i skonstruować modele, nie ograniczając się do ilości elementów zawartych w zestawach.

Zajęcia z klockami SkriKit zapewniają naszym uczniom dużo pozytywnych emocji, a nauczycielom poczucie dobrze wykorzystanego czasu, bo przecież najchętniej uczymy się poprzez zabawę, a najszybciej poprzez działanie.

Anna Młodzińska

Skip to content