Aktualności

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

               Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Narodowy Dzień Niepodległości.  Jest  on jednym z najważniejszych świąt państwowych. To dzień, w którym Polacy celebrują swoją niepodległość i upamiętniają bohaterów, którzy walczyli o wolność kraju. Nie inaczej było w naszej szkole.   Od rana w klasach były posłuchanki, filmiki edukacyjne ukazujące treści związane z tematem dnia.  Uczniowie wykonywali prace plastyczne, dzielili się swoją wiedzą na tematy związane z Ojczyzną. O godz. 10. dzieci  wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi udali się na koncert filharmoników jeleniogórskich p.t. Tam jest twój kraj. Przekaz treści historycznych, prezentacja utworów muzycznych , taniec.  Wszystko to aktywizowało odbiorców i skupiało na tematyce patriotycznej. Wzruszającym akcentem poprzedzającym wspomniany koncert był występ wszystkich uczniów klas I – III, którzy pięknie zaśpiewali piosenkę  p.t. Jest takie miejsce – Polska.  Poczucie przynależności do Ojczyzny to niezwykle ważny element edukacji patriotycznej.  Podsumowaniem świętowania było uroczyste przejście społeczności szkolnej wraz z gośćmi do pomnika w parku miejskim im. Księdza prałata Bronisława Maślanki. Tam przy pomniku, zapalono biało – czerwone znicze i odśpiewano hymn państwowy włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji p.t. Szkoła do hymnu.  Uczniowie klas I – III opowiedzieli też pięknie zaśpiewaną piosenką, co to jest niepodległość . Nie zapomnieliśmy też o rozpoczętej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości akcji oznaczania biało – czerwonymi opaskami drzew na ul. Piłsudskiego.

   W poczuciu odpowiedzialności za nauczanie młodych ludzi, szczególnie w takich ważnych dla naszej Ojczyzny dniach,  staramy się na miarę naszych nauczycielskich talentów kierować  m.in. słowami C.K. Norwida  „Aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba koniecznie pomnieć skąd się wyszło”.

 P. S.

  Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców, która zasponsorowała nam wszystkim możliwość uczestnictwa w koncercie.

                                                                                                                                  Barbara Drozd

Skip to content