Aktualności, Sukcesy

Konkursy – Wieża Babel i KOMA (2023)

Uczniowie naszej szkoły brali udział w finałach konkursów organizowanych w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

XVIII Konkurs Lingwistyki Matematycznej – Wieża Babel

W wyniku eliminacji szkolnych zorganizowanych 6 listopada 2023 r. dwoje naszych uczniów z klas szóstych zakwalifikowało się do następnego etapu konkursu:

 • Ada Kołodziejczak – klasa 6b,
 • Alan Furmański – klasa 6a.

25 listopada 2023 r. wzięli oni udział w finale konkursu oraz wykładzie popularnonaukowym dr hab. Ewy Rudnickiej z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego pt.: „Krótka historia o bykach językowych i parę oBŁĘDnych ciekawostek”.

  XVIII Konkurs Matematyczny KOMA

  Podczas eliminacji szkolnych uczniowie wysłuchali wykładu matematycznego dotyczącego odległości na osi liczbowej. Rozwiązując zadania, korzystali z notatek wykonanych w czasie wykładu. Do finału konkursu zakwalifikował się:

  • Karol Witkowski – klasa 5a,

  który 9 grudnia 2023 r. pojechał do Wrocławia, gdzie w Instytucie Matematycznym UWr wziął udział w finale w/w konkursu. Karol wysłuchał wykładu na temat ułamków Fareya, aby następnie rozwiązać zadania finałowe.

  Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów 🙂

  nauczyciele matematyki: Anna Młodzińska, Beata Wrzeszcz

  Skip to content